Darmowa dostawa od 50,00 PLN
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Parimad materjalid spordirõivasteks: kuidas valida oma kehale ja treeningstiilile sobivaim koostis?

2023-03-03
Parimad materjalid spordirõivasteks: kuidas valida oma kehale ja treeningstiilile sobivaim koostis?

Spordirõivaste tootmiseks vajalike materjalide õige koostise valimine on treeningu mugavuse ja mugavuse seisukohast väga oluline. Spordirõivaste valmistamiseks saab kasutada palju erinevaid materjale. Igal neist on spetsiifilised omadused, nagu hingavus, kulumiskindlus ja painduvus. Selles artiklis tutvustame teile kõige levinumaid spordirõivastes kasutatavaid kangatüüpe ja arutame, kuidas valida oma keha ja treeningstiili jaoks parim koostis.

Polüester Üks spordirõivastes enamkasutatavaid materjale, polüestrit iseloomustab kulumiskindlus ja veekindlus, mistõttu on see ideaalne materjal välitreeningu riiete kandmiseks erinevates ilmastikutingimustes. Kõrge vastupidavus mehaanilistele kahjustustele tähendab, et polüestrist valmistatud rõivad on vastupidavad ja kulumiskindlad.

Puuvill Puuvill on looduslik materjal, mis pakub kõrget kandmismugavust ja on naha vastu pehme. Puuvillast riided on katsudes mõnusad, kuid pole nii painduvad kui muud materjalid, mis tähendab, et nad võivad treeningu ajal oma vormi kaotada. Puuvill on ideaalne valik lühikesteks madala intensiivsusega treeninguteks või joogaharjutusteks, kus mugavus on esmatähtis.

Nailon Nailon on sünteetiline materjal, millel on venitus- ja deformatsioonikindlus. Sobib sportlastele, kes teevad intensiivseid treeninguid nagu jooksmine või jõutreening. Nailonist valmistatud riided on kulumiskindlad ja töötavad hästi välitreeningutel. Nailon on ka vetthülgav, mistõttu on see ideaalne kangas vihmaga treeningriiete jaoks.

Spandex Spandex, tuntud ka kui Lycra, on sünteetiline materjal, mis on väga elastne. Tavaliselt kasutatakse liibuvate rõivastega, nagu jooksupüksid või säärised. Spandex sobib suurepäraselt, mistõttu on see ideaalne materjal jõutreeninguteks ja intervalltreeninguteks. Tänu materjali elastsusele on Lycrast valmistatud riided mugavad ja võimaldavad täielikku liikumist.

Polüpropüleen Polüpropüleen on sünteetiline materjal, mida iseloomustab väga hea hingavus ja veekindlus, mistõttu on see ideaalne materjal intensiivseks treeninguks mõeldud riiete jaoks. See on kerge mugavuse suurendamiseks treeningu ajal ja kiiresti kuivav, et pärast tugevat higistamist kiiresti kuivada. Polüpropüleenist riided on ka vastupidavad mehaanilistele vigastustele ja vastupidavad.

Pokaż więcej wpisów z Marzec 2023
pixel