Darmowa dostawa od 50,00 PLN
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

JAK NAJLEPIEJ DOBRAĆ SPODNIE DO SYLWETKI?

2019-03-12
JAK NAJLEPIEJ DOBRAĆ SPODNIE DO SYLWETKI?Wbrew pozorom nie każdy model spodni pasuje do wszystkich sylwetek. Aby zrobić dobre wrażenie, trzeba zawsze dokonać przemyślanego wyboru. Na co więc warto zwrócić uwagę?

Sylwetka w kształcie klepsydry

Sylwetka w kształcie „klepsydry” charakteryzuje się wąską talią, pełnym biustem i zaokrąglonymi biodrami. Jeśli jednak klepsydry nieodpowiednio dobiorą odzież, mogą
obciążyć swoją sylwetkę, dodając sobie optycznie kilku kilogramów. Dlatego powinny one unikać rozszerzanych dzwonów oraz bardzo niskich biodrówek. Idealne natomiast
będą rurki, spodnie typu boyfriend, modele z prostymi nogawkami, oraz takie z lekko obniżoną talią.

Figura gruszki

Kobiety o figurze „gruszki” mają mały biust, szerokie biodra i uda oraz mocno zarysowaną talię. Jeśli chcą ukryć mankamenty swojej sylwetki, powinni zdecydować się na optyczne wydłużenie i wyszczuplenie nóg. Osoby o tym typie sylwetki nie będą dobrze prezentować się w zbyt obcisłych rurkach i biodrówkach. Najlepiej wyglądać będą w spodniach z podwyższonym stanem. Korzystne dla nich będzie również wyeksponowanie talii, dzięki czemu dodatkowo wydłużą one optycznie swoje nogi. Sztuczka ta sprawi, że ich sylwetka będzie wyglądała na znacznie smuklejszą. Dobrym wyborem dla kobiet o takiej figurze są też modele z prostymi nogawkami lub lekko rozszerzane, pozwalające na odwrócenie od masywnych ud.

Figura typu „jabłko”

Kobiety o figurze jabłka mają zwykle szczupłe nogi. I z całą pewnością warto je podkreślić! Należy jednak zwrócić szczególną uwagę na to, aby nie wywołać zbyt dużej optycznej dysproporcji pomiędzy dolnymi i górnymi partiami ciała. Dlatego kobiety o taki m typie figury nie powinny nosić legginsów. W ich przypadku zdecydowanie lepiej sprawdzą się spodnie rurki z podwyższonym stanem, który podkreśli również wąskie biodra, lub też modele klasyczne, z prostymi, ale dopasowanymi nogawkami.

Kolorystyka

Niezwykle ważnym elementem jest kolor spodni. Zależy on od efektu, jaki planujemy osiągnąć. Jeśli chcemy optycznie odchudzić swoje nogi, najlepszym wyborem będzie kolor czarny. Jeżeli natomiast zależy nam, żeby zwrócić uwagę właśnie na tę część naszego ciała, warto zainwestować w model w intensywnym, żywym kolorze. Należy jednak pamiętać przede wszystkim o tym, abym był on dopasowany do kolorystyki całej reszty stroju.

Odpowiednio dobrane spodnie pozwalają na rozwiązanie wielu problemów związanych z sylwetką. Nie tylko sprawiają, że nasze nogi zdecydowanie zgrabniej wyglądają, lecz mogą również pomóc nam ukryć brzuszek, a także odwrócić uwagę od zbyt małego biustu! Dlatego te warto dobrać je z rozwagą i nie żałować wyboru!

Polecane

pixel